– Fikret Hoca Blog –

Bilgi

Bu yazı 24 Ara 2012, tarihinde yazılmıştır. Bu yazı güncelliğini yitirmiş olabilir.

Bismillah

Bizde, önemli bir işe başlıyorsak hele bunu da ilk defa yapıyorsak mutlaka bismillah çekilir. Yeni doğmuş bir bebeği kucağına alırken insan nasıl temkinli ve hassas oluyor değil mi? O anda mutlaka bismillah dökülür ağızlardan.

Ben de bismillahla başlıyorum ki şu anda bunun benim için önemini aylar, yıllar geçsede unutmayım. Çünkü insan öyle hızlı bir hayat yaşıyorki dün yaptıklarını bugün unutuyor… En kötüsü ise yarına dair kararlarını erteleyip vazgeçiyor.

Bu blogu; hayal ettiğim, merak ettiğim, yeni öğrendiğim ve deneyimlediğim şeylerin kaydını tuttmak, aynı yollardan geçen ve geçecek olanlarla paylaşmak ve unutmamak için yazıyorum.

Benim gibi günlük yazma alışkanlığı olmayanlar için düzenli yazmak zor. Daha önceki blog deneyimimde düzenli yazdığımı söyleyemeyeceğim. Gerçi orada sınırlı bir konu olduğundan ve benim bilgim de o konuda sınırlı olduğundan pek düzenli yazamadım. Ancak burada sınırlarımın daha geniş olacağı kesin. Yazmadığım zamanlarda attığım bu çapayla harekete geçeceğimi umuyorum.

Her akıl bir yoldur. Bu da benim yolumdur diyip fikirleriyle katılan dostlara şimdiden teşekkürler.

Okumak yetmez artık yazma zamanı.

Bu konuda fikriniz var mı?